Czy rzeczywiście warto nagrać wesele dronem?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaobserwowano prężnie rozwijający się biznes branż ślubnych. Z wielką odwagą podążają za coraz to nowszymi technologiami, za których pomocą upamiętnia się wyjątkowe chwile podczas ślubnej ceremonii. Często przyszłe małżeństwo posiada określoną wizję swojego wesela, a wymogi, jak ma wyglądać ich film ślubny są coraz większe. Nie ma w tym nic dziwnego – takie niepowtarzalne okoliczności zasługują na specjalną oprawę. Wielu fotografów i kamerzystów ślubnych decyduje poszerzyć swoją ofertę o dron na wesele. Czy rzeczywiście warto zainwestować w wesele z udziałem drona?

Użycie drona jako sposób na uatrakcyjnienie nagrań ślubnych

Obecne techniki nagrywania filmów ślubnych dają możliwość przedstawienia uroczystości z innej, nietypowej perspektywy. Nikogo nie dziwi już fakt, że film weselny zawiera chociażby oryginalne ujęcia z powietrza. Tak uchwycone momenty niewątpliwie podnoszą wartość filmu i znacząco go uatrakcyjniają. Są także idealnym dopełnieniem zdjęć, które może wykonać np. polecany przez fotograf na wesele Kraków – Grzegorz „Moment” Płaczek. Dzięki wykorzystaniu drona w nagrywaniu filmu z ceremonii nabiera on profesjonalnego charakteru i spektakularnych efektów.

Na czym polega filmowanie ślubu z drona?

W dzisiejszych czasach zastosowanie dronów, nawet w niskonakładowych czy półprofesjonalnych produkcjach filmowych stało się powszechne i ogólnie dostępne. Za pomocą drona mamy możliwość uzyskania, na przykład efektownych ujęć lotniczych. Dzięki uchwyceniu malowniczych widoków i pięknego krajobrazu nadajemy nagraniu wyjątkowego charakteru. Na użycie drona najchętniej decydujemy się również podczas przedstawienia miejsc zamieszkania młodych. To właśnie tam następuje błogosławieństwo przyszłych nowożeńców. Ukazanie kościoła i sali weselnej za pomocą drona podkreśla specyfikę miejsca, gdzie odbyć się ma uroczystość.

Fotograf na wesele Kraków

Czy użycie drona jest proste i bezproblemowe?

Korzystanie z kamery bądź aparatu jest mniej kłopotliwe niż użycie drona w celu nagrania filmu ślubnego. Należy pamiętać, że nie wszędzie panują dogodne warunki, aby profesjonalista mógł operować dronem. Istotna jest również kwestia bezpieczeństwa, która bywa przeszkodą w wykorzystaniu drona podczas uroczystości ślubnej. Zdarza się też tak, że w niektórych miejscach operator nie może użyć drona, bo nie pozwala na to prawo.

Ile zapłacimy za wykorzystanie drona na weselu?

Podczas wyboru odpowiedniej osoby do wykonania filmów i zdjęć za pomocą drona, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim portfolio operatora. Jakość sprzętu, na którym pracuje nasz fotograf bądź kamerzysta ma ogromne znaczenie i z tego powodu nie powinniśmy na usłudze oszczędzać, by w pełni cieszyć się piękną pamiątką z najważniejszego dnia dla młodej pary. Jeden start drona to około piętnaście minut i za taką produkcję zapłacimy średnio 500-1000 zł. Za dłuższe, obejmujące kilka miejsc zdjęcia z drona, trzeba zapłacić odpowiednio więcej. Cena uzależniona jest także od obróbki, jeśli na taką się zdecydujemy.