Fotografia ślubna – co powinno znaleźć się na zdjęciach?

Ślub i wesele jest szczególnie ważnym dniem w życiu każdej młodej osoby. Aby upamiętnić te chwile, większość par decyduje się na wynajęcie profesjonalnego fotografa. Jak wybrać odpowiedniego fotografa i co powinno znajdować się na zdjęciach?

Przed ostatecznym wyborem konkretnego fotografa koniecznie należy przejrzeć jego portfolio. Każdy fotograf charakteryzuje się innym stylem. Niektórzy stawiają na minimalizm, inni lubią wyostrzać kolory i robić tylko dynamiczne zdjęcia. Klienci powinni wybrać odpowiedniego artystę, którego prace spełnią wszelkie oczekiwania.

Fotograf, który zostanie wybrany spędzi cały ślub i wesele wśród zaproszonych gości, dlatego warto wybrać pogodnego i charyzmatycznego człowieka, który będzie w stanie niepostrzeżenie robić fotografie jednocześnie nie psując nastroju bawiących się biesiadników. Podczas rozmowy z wybranym fotografem powinny zostać dokładnie określone jego zadania. Dzięki temu para młoda z pewnością będzie zadowolona za zdjęć, a fotograf będzie dokładnie wiedział co ma robić.

Co powinno znaleźć się na zdjęciach ? Warto aby fotograf rozpoczął swoją pracę od samego początku. Dobrym pomysłem jest uchwycenie na zdjęciach drobnych detali. Przybliżenie zrobione na obrączki lub na biżuterię panny młodej w doskonały sposób podkreśli uroczystość wydarzeń. Takie fotografie wkomponowane w albumie między innymi, świetnie przywrócą wspomnienia. Artyści wykonujący zdjęcia na weselach mają między sobą zasadę, by uwiecznić wszystkie elementy, w które para młoda włożyła pieniądze. Mimo, że dla niektórych może brzmieć to nieco próżnie, warto pamiętać, że zainwestowane pieniądze służą wydobyciu uroczystej atmosfery. Zdjęcia wynajętego samochodu, szampana czy czekoladowego fondue pozwolą przypomnieć panujący klimat.

Fotograf często rozpoczyna robienie zdjęć już na etapie przygotowań. Zdjęcia przedstawiające starannie wykonywany makijaż panny młodej lub szykowanie się pana młodego doskonale wpasuje się w ślubny album. Koniecznie powinna być uchwycona aparatem reakcja na siebie pary młodej w ślubnych strojach. Magiczny moment uwieczniony w oryginalny sposób będzie wzruszał za każdym razem gdy się na niego spojrzy. Mimo wszystko należy pamiętać, ze najważniejszym elementem ślubu jest ceremonia w kościele. Na zdjęciach powinien znaleźć się ustrojony ołtarz, goście i przede wszystkim para. Moment zakładania obrączek jest szczególną chwilą.

fotografia po ślubie

Dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęcia ze zbliżeniem na dłonie oraz jeszcze jednego przedstawiającego młodych na tle ołtarza. Kiedy oficjalna część już się zakończy następnym etapem jest wesele. Zdjęcia w tej sytuacji najlepiej wyglądają gdy są robione spontanicznie i nie są pozowane. Pierwszy taniec jest wyjątkowym, romantycznym momentem, dlatego fotograf nie powinien przeszkadzać parze tylko dyskretnie wykonywać swoją pracę. Nie można pominąć momentu krojenia tortu oraz oczepin. Dobrze zrobione zdjęcia przywrócą wspomnienia uroczystości na długo po ich zakończeniu.