Gdzie szukać fotografa na ślub?

Branża fotografii ślubnej rozwija się bardzo szybko, ponieważ tradycją weselną stały się sesje ślubne. Każda młoda para pragnie uwiecznić ten wyjątkowy dzień po to, by stanowił on pamiątkę na całe życie. Warto przy wyborze fotografa na ślub znaleźć odpowiedzialnego profesjonalistę z doskonałym warsztatem i dobrego obserwatora, który uwieczni na zdjęciach najbardziej interesujące momenty wesela i zorganizuje sesję ślubną. Poszukiwania takiej osoby powinno się rozpocząć na kilka miesięcy przed uroczystością. Wtedy będziemy mieli możliwość wyboru odpowiedniej osoby, gdyż profesjonaliści z doskonałym warsztatem często mają zarezerwowane terminy. Wcześniejsza rezerwacja terminu u wybranego fotografa, szczególnie znanego i polecanego, daje gwarancję posiadania zdjęć ze ślubu na odpowiednim poziomie artystycznym.

Poszukiwanie fotografa z polecenia znajomych

Bardzo częstą formą wyboru fotografa na ślub jest polecenie takiej osoby przez znajomych. Może okazać się, że ktoś z naszych bliskich miał niedawno ślub i wesele. Warto poprosić ich o opinię na temat zatrudnionego fotografa. Poza tym możemy obejrzeć efekty jego pracy, czyli zdjęcia ze ślubu naszych bliskich i ocenić, czy odpowiadają one naszym wyobrażeniom o fotografii ślubnej. Być może byliśmy obecni jako zaproszeni goście na ślubie i weselu i mogliśmy zaobserwować fotografa przy pracy i ocenić, czy wykonane przez niego zdjęcia trafiają w nasz gust, ponieważ jedni wolą bardziej tradycyjne zdjęcia, a inni zdecydowanie awangardowe. Ważne jest, żeby odpowiadały one oczekiwaniom młodej pary na temat fotografii ślubnej, gdyż ma ona być pamiątką na całe życie. Niezbędną czynnością przy wyborze fotografa na ślub jest obejrzenie jego portfolio i zdecydowanie, czy wykonane przez niego zdjęcia odpowiadają naszym wyobrażeniom, gdyż raz wykonane zdjęcia są nie do powtórzenia.

Fotograf na wesele Kraków

Jeśli szukasz fotografa na wesele w Krakowie to polecamy Ci usługi Grzegorza „Moment” Płaczka.

Poszukiwanie fotografa na ślub w Internecie

Po ustaleniu daty ślubu należy zdecydować o wyborze fotografa na ślub. Jednym ze sposobów jest poszukiwanie takiej osoby w zasobach Internetu. Warto zawęzić obszar przeglądania, wpisując nazwę większego miasta, które znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania młodej pary. To pozwoli na znalezienie fotografów w najbliższej okolicy, którzy oferują tego typu usługi. Najprostszym sposobem jest wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę Google i odnalezienie lokalnych fotografów wraz z ich pracami i opiniami na ich temat. Kolejnym sposobem jest przeglądanie portali ślubnych. Wymiana doświadczeń między mężatkami a pannami młodymi może okazać się przydatna w podjęciu decyzji o wyborze fotografa na ślub. Kolejnym sposobem jest przeglądanie firmowych stron internetowych dla fotografów, gdzie można zapoznać się z portfolio konkretnego fotografa i na podstawie umieszczonych tam zdjęć podjąć decyzję o jego wyborze. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę styl zdjęć, ich kreatywność, a nawet kolorystykę. Jeśli jest taka możliwość warto wejść na jego bloga po to, by zdobyć informację o fotografie i stylu pracy. Kolejnym sposobem niezwykle popularnym jest Instagram, w którym od przeglądania zdjęć i wyboru tych, które nam się podobają, możemy dojść do ich autora i uzyskać o nim informacje. Przesłanie informacji bądź kontakt mejlowy lub telefoniczny powinien być kolejnym krokiem na drodze poszukiwania fotografa ślubnego. Kolejnym sposobem jest przejrzenie katalogów profesjonalnych fotografów i ich zdjęć z branży ślubnej. Stanowi on zbiór stron, których tematyka związana jest ze ślubami. Zaletą tego typu katalogu jest jego wiarygodność, gwarantująca pozyskanie wartościowych informacji, które pozwolą wybrać fotografa na ślub.

Wybór i zatrudnienie profesjonalnego i rzetelnego fotografa nie jest sprawą łatwą, dlatego trzeba poświęcić temu zadaniu odpowiednią ilość czasu i uwagi.