Gdzie wziąć ślub i wyprawić wesele?

Miejsce w którym przysięgać będziemy sobie miłość do grobowej deski, a później celebrować najważniejszy dzień w naszym życiu z resztą gości – nie może być przypadkowe. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami gór, pasjonują nas one i scalają nasz związek, warto zastanowić się nad wyprawieniem wesela właśnie na południu Polski. Oczywiście wiąże się to z pewnymi utrudnieniami, jak choćby transport i zakwaterowanie przybyłych – jednak czego się nie robi dla spełnienia swoich marzeń?

Czasami wystarczy nieco ograniczyć liczbę zapraszanych osób, dobrze przemyśleć organizację najważniejszego dnia w naszym życiu i z dokładnością wybrać odpowiednie miejsce ożenku.

Zalety ślubu i wesela w górach

Jeśli jesteśmy góralami i góralkami, miejsca ożenku nikomu nie trzeba tłumaczyć. Jest to naturalne, że celebrując swoje korzenie chcemy podkreślić, jak dużo one dla nas znaczą. Pary, które wychowały się w górskim klimacie często stawiają nawet na regionalne stroje, tutejsze jedzenie i rytmy pasujące do całości. Kiedy jednak jesteśmy „przejezdni”, a góry kochamy z powodu pięknych krajobrazów i możliwości uprawia wielu sportów , pomysł na wesele w ich otoczeniu również jest wytłumaczalny.

Jakie są więc zalety takiego rozwiązania? Z pewnością pierwszą zawsze będzie nietuzinkowość. Z reguły bowiem większość narzeczonych decyduje się na klasyczne rozwiązania. Sala weselna blisko miejsca ich zamieszkania i kościół w którym choćby jedno z nich zostało ochrzczone. My, wybierając region nieco oddalony stajemy się tym samym parą, której najważniejszy dzień w życiu zostanie przez większość gości zapamiętany na bardzo długo!

Po drugie, góry dają nieskończenie wiele możliwości uatrakcyjnienia takiego wyjazdu. Zimą możemy skorzystać z przejażdżki saniami lub razem z gośćmi wybrać się na stok. Latem, wśród pięknych widoków i krajobrazów przechadzać się po pieszych szlakach. Nasz ślub i wesele można więc połączyć z krótkim wypoczynkiem. Z pewnością wszyscy będą nam za to bardzo wdzięczni!

Co więcej, będąc już na miejscu możemy od razu skorzystać z przepięknych, tętniących życiem regionów. Sesja zdjęciowa w takim otoczeniu będzie cudowną pamiątka na długie lata. Nigdzie indziej nie znajdziemy zresztą tak urokliwych miejsc.

Sala weselna w górach

Jeśli martwimy się klimatem wesela, warto zdać sobie sprawę z faktu, że sala weselna w górach nie musi wcale przypominać karczmy. W sytuacji w której kochamy góry, ale nie chcielibyśmy w nadmiarze zapożyczać ich zwyczajów, najlepszym rozwiązaniem mogą być dość klasyczne miejsca.

W Szklarskiej Porębie organizacją wesel i poprawin zajmuje się na przykład Silva – apartamentysilva.pl.
Na obszarze całego kompleksu znajduje się kilkanaście apartamentów w których możemy zakwaterować naszych gości. W odrestaurowanym budynku starej wozowni z XIX wieku, otoczonym przepięknym ogrodem będą oni czuli się wyjątkowo. W otoczeniu zieleni można zresztą zorganizować garden party. Przyjęcia na świeżym powietrzu stają się w ostatnich latach bardzo modne.

Samo przyjęcie można jednak wyprawić również w środku – w sali balowej mieszczącej mniej więcej 50 osób, sali tanecznej i w pobliżu klimatycznej werandy z barem. Wnętrza utrzymane w klimacie starego dworku myśliwskiego, to pomysł dla tych, którzy kochają ten styl.

W trakcie poprawin można natomiast skorzystać z przejażdżki saniami lub bryczką. Jak zatem widać, możliwości jest wiele. Wszystko zależy od naszych upodobań i oczekiwań.