Jak wybrać idealne menu weselne?

Jest to jedno z pytań, jakie zadają sobie narzeczeni. Pierwszą odpowiedzią powinno być to, że nie ma czegoś takiego, jak idealne menu weselne. Wesele to dzień, w którym świętuje razem z nami kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, pośród których każdy ma zupełnie inne upodobania. Zatem, zamiast szukać menu idealnego, poszukajcie tego, które najlepiej spełni oczekiwania wasze i gości. Pojawia się jednak ważne pytanie:

Jak to zrobić?

Spieszymy z odpowiedzią. Tradycyjne menu (czyli rosół, ziemniaki z piersią z kurczaka i surówką oraz zupy typu barszcz) to oczywiście bezpieczne klasyki, które smakują większości. Czy jednak dzisiaj na nich poprzestajemy? Oczywiście, że nie. Na weselu świętują z Wami osoby starsze, przyzwyczajone bardziej właśnie do takich typowo weselnych potraw, jak i młodsze, których upodobania kulinarne będą znacznie szersze.

Co zatem robimy? Możemy dołączyć do zaproszenia prośbę o informację zwrotną na temat uczuleń na określone składniki potraw, czy też preferencji kulinarnych, związanych m.in. z rezygnacją z mięsa. Uwzględnianie w menu wegan, wegetarian czy alergików lub osób chorych na celiakię nie jest już “wydziwianiem”, lecz koniecznością, dzięki której Para Młoda pokazuje swój takt wobec osób, które z określonych powodów nie chcą lub nie mogą spożywać pewnych potraw.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu kompromis pomiędzy tradycją i nowoczesnością, dzięki czemu każdy gość będzie zadowolony, lecz pamiętajmy – nigdy nie trafimy idealnie w oczekiwania każdego z gości. Są jednak rozwiązania, z których na pewno ucieszą się niemal wszyscy. Do rozwiązań takich należy m.in. coraz bardziej popularny słodki kącik.

Wesele od Warszawą

Jak rodzaj menu wpływa na koszt wesela?

Na pewno, jeśli zdecydujecie się na wariant w pełni tradycyjny, bez dołączania ekskluzywnych potraw, cena będzie zdecydowanie niższa – może wynosić ok. 145 zł od osoby. Z kolei menu biorące pod uwagę mniej typowe na weselu potrawy może kosztować nawet 175 zł/osobę. Weźmy jednak pod uwagę również inny fakt – organizowanie wesela na 200-300 osób odchodzi już powoli w zapomnienie. Wolimy zaprosić bliższe nam osoby i w zamian za to ugościć je na wyższym poziomie.

Ostateczny koszt wesela, w przypadku zdecydowania się na bardziej wykwintne menu, nie musi być koniecznie tak wysoki, jakby się nam mogło wydawać.

Jak widać, organizując menu weselne, bierzemy pod uwagę nieco więcej rzeczy niż dawniej. Kolejną rzeczą, z jakiej dziś rezygnujemy jest zasada ”zastaw się, a postaw się”, w myśl której stoły mają się uginać od smakołyków, które w dużej mierze będą zmarnowane. Dziś dopasowujemy ilość dań do czasu trwania wesela. Zatem, jeśli zdecydujecie się na krótkie przyjęcie, wystarczy obiad z dodatkowym jednym lub dwoma ciepłymi daniami. Z kolei impreza całonocna może wymagać już nawet trzech do czterech dań ciepłych. Jest to już jednak kwestia do przemyślenia we własnym zakresie – nie chcemy, by goście siedzieli głodni, lecz nie chcemy też, by z przejedzenia nie mieli siły na zabawę.

W poszukiwaniu najlepszego menu na wasze wesele pod Warszawą warto sprawdzić propozycje kilku różnych lokali, dzięki czemu przekonacie się, jakie potrawy mogą najbardziej was zainteresować. Ze swojej strony zachęcamy do skorzystania z oferty ośrodka Perła Leśna, mieszczącego się w dogodnym położeniu od centrum Warszawy, do którego można dojechać już w ciągu kilkunastu minut.