Jaka powinna grać muzyka na ślubie?

Ślub i wesele to piękne i niepowtarzalne chwile, które już zostaną z nami na zawsze. Muzyka, która będzie im towarzyszyć powinna być dobrana tak, aby wszystko ze sobą współgrało. Na wesele najczęściej wybiera się orkiestrę, żeby podkreślić wyraz uroczystości. Odpowiedni będzie również zespół czy wokal. Wszystko zależy oczywiście od wielu rzeczy, na przykład od ilości zaproszonych przez nas gości, od naszego upodobania muzycznego i od miejsca. Muzykę na wesele powinniśmy zorganizować odpowiednio szybko i starannie. Czasami lepiej jest poszukać dłużej, żeby mieć pewność co do słuszności swojego wyboru.

Jak wybrać odpowiedni gatunek muzyczny?

To już zależy w większej części od naszego upodobania muzycznego. Na ślubie muzyka jest raczej spokojna, więc możemy jak najbardziej zdecydować się na nieśmiertelną od lat muzykę klasyczną. Jest to wybór trafny i przyjazny wszystkim, ponieważ muzyka klasyczna jest jak najbardziej naturalna i wszystkim znana. Jeżeli natomiast jesteśmy wielbicielami muzyki typu pop lub ostrzejszych brzmień – nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki rodzaj muzyki zabrzmiał na naszym weselu. Odpowiedni gatunek muzyczny jest bardzo ważny nie tylko dla gości, ale przede wszystkim dla nas samych. Nasze wesele bowiem powinno być oprawione naszą ulubioną muzyką, jednak należy ją wybrać także zważając na upodobania muzyczne naszych gości.

Jaki rodzaj oprawy muzycznej wybrać?

zespół na wesele ŚląskCzasami trudno się zdecydować co wybrać. Orkiestra, zespół na wesele, DJ, czy może muzyka puszczona z płyty? Warto zasugerować się zdaniem najbliższej nam osoby. Rodzaj oprawy muzycznej należy także dobrać do naszego gustu. Zależy także, czy nasze wesele będzie większe czy raczej skromne. Duże znaczenie ma nasz ulubiony rodzaj muzyczny, lub styl w jakim chcemy urządzić nasze wesele. Jeżeli organizujemy wesele na ponad sto osób, świetnie sprawdzi się DJ lub zespół weselny (np. http://www.trzyipol.pl/) w roli oprawy muzycznej . Muzyka z płyty jest również oryginalnym pomysłem i zarazem mniej kosztownym. Jest to idealny wybór na wesele, na którym jest mała liczba osób.

Rzeczy, których nie wolno pominąć

Chociaż wesele, które organizujemy jest nasze, musimy dobrać muzykę w taki sposób, aby wszyscy goście weselni świetnie się bawili. Zwłaszcza, jeżeli goście weselni będą w różnym wieku. Przygotowaniami odnośnie oprawy muzycznej trzeba się zająć bardzo szybko, żeby móc zarezerwować odpowiednią datę i miejsce ślubu. Ponadto, ważne jest to, by dość szybko skontaktować się z wybraną przez nas grupą muzyczną, orkiestrą czy DJem. Trzeba również uzgodnić z nimi wszystkie ważne szczegóły odnośnie rodzaju muzyki, daty i miejsca.

Czego unikać?

Przy wyborze odpowiedniej oprawy muzycznej na nasz ślub trzeba uniknąć tak zwanego szybkiego wyboru. Nie można decydować się na tak ważne rzeczy w ostatniej chwili. Należy także unikać wyboru zupełnie nieznanych nam ludzi. Żeby zapewnić dobrą zabawę naszym gościom, trzeba odpowiednio wybrać zespół.