Luksusowa porcelana na prezent

Jak powszechnie wiadomo, porcelana jest luksusową formą ceramiki. Dziś jest ona dostępna praktycznie wszędzie ze względu na duże zainteresowanie. Luksusową porcelanę możemy dostać w każdym lepszym lub firmowym sklepie.

Wiele jest marek, które możemy spotkać w sklepach stacjonarnych oraz w Internecie. Warto wiedzieć, czym różni się ceramika od porcelany. Dużo osób decyduje się na zakup porcelany. Wystarczy jedynie mieć podstawowe pojęcie na temat jej różnic oraz umieć dobrać kolor. Wzory, jakie posiada porcelana zdobiona, bywają często zbyt odważne oraz pokaźne. Niektóre najbardziej pasują do wnętrz klasycznych, inne do nowoczesnych. Luksusowa porcelana jest produkowana przez wiele marek, co z kolei umożliwia dokonanie wyboru wszystkim klientom. Wyszukaną porcelanę nietrudno znaleźć, jednak warto przyjrzeć się wszystkim szczegółom oraz dopasować odpowiednio kolory i wzory. Poza tym, liczne właściwości i zastosowania porcelanowych naczyń, dodatkowo gwarantują zainteresowanie ze strony klientów.

 

Rodzaje porcelany  czym się mogą różnić?

Bardzo popularnym rodzajem porcelany jest fajans – zwykła porcelana, najczęściej posiadająca zdobienie. Jest to typ porcelany, której możemy używać na co dzień. Dość często możemy spotkać się z ręcznymi malunkami wykonywanymi na talerzach i kubeczkach. Porcelana fajansowa dostępna jest w wielu miejscach, dzięki czemu jej zdobycie nie jest trudne. Drugim, nieco lepszym typem porcelany jest porcelana premium. Jest ona szkliwiona, często zakupywana przez wielu klientów. Na ten rodzaj tworzywa nanoszone są najczęściej wzory zwane kalkomaniami, rzadziej występuje ręczne malowidła. Warto jednak pamiętać o najbardziej szlachetnej porcelanie, którą jest porcelana bone china, czyli porcelana kostna. Charakteryzuje się ona tym, że jest półprzezroczysta. Ponadto, jest lżejsza, jednak tworzywo jest zabezpieczone, dzięki czemu porcelana kostna nie tłucze się tak łatwo. Warto zwrócić więc uwagę na typ porcelany oraz z jakiej okazji chcemy zakupić zastawę stołową.

naczynia z porcelany

Z jakich marek najlepiej korzystać?

Firmy zajmujące się produkcją porcelany znajdują się na całym świecie. Często możemy spotkać się z elementami zastawy stołowej, które wykonywane są w Niemczech, w Czechach, w Polsce, Francji, Anglii, we Włoszech czy w Stanach Zjednoczonych.

Dużo istnieje popularnych firm, które często od stuleci mogą zagwarantować nam wybór najlepszej porcelany na całym świecie. Warto znać takich pionierów jak Villeroy&Boch oraz firmę Rosenthal z Niemiec, Lenox z Ameryki, Wedgwood z Anglii oraz wiele innych. Każda marka bazuje nad innymi tworzywami, pomysłami i inspiracjami. Najczęściej skorzystamy z oferty firm, które doskonale znamy sami. Warto zdobywać informacje na temat interesującej nas marki, by móc odpowiednio dobrać kolory oraz ewentualne zdobienia porcelany. Design, na jaki trafimy, musi przypaść do gustu przede wszystkim nam samym. Jednak dużo zależy od okazji, na jaką kupujemy porcelanę.

 

Porcelana jako prezent – jak ją wybrać?

Jeśli szukamy wysokiej klasy porcelany, najpierw musimy wiedzieć które firmy pełnią role pionierów na rynku w dzisiejszym świecie. Następnie lokalizujemy sklepy w naszym mieście, w których będziemy mieli możliwość dokonania zakupów. Dobór porcelany na prezent niekiedy wydaje się być łatwiejszym wyborem. trudniej jest podjąć decyzję, gdy nie znamy wnętrz osoby obdarowywanej oraz nie wiemy nic o jej guście. Zawsze jednak mamy możliwość zakupienia oryginalnej, klasycznej porcelany na daną okazję. Warto zdobyć podstawową wiedzę na temat porcelany oraz jak dokonywać wyboru w odpowiednich sytuacjach.