Organizacja wesela a wynajem sali weselnej

Gdzie powinno odbyć się idealne wesele? Odpowiedź na to pytanie jest dziś właściwie niemożliwa, bo pomysłów na miejsce organizacji tak ważnej uroczystości jest dziś niemalże tyle, ile par młodych na świecie. Każda sala, restauracja czy hotel, w którym zdecydujesz się świętować swoje zaślubiny będzie wyjątkowa, o ile będzie wpasowywała się w twoją wymarzoną stylistykę, a sama organizacja wesela nie będzie wiązała się z mnóstwem dodatkowych problemów i stresów. Wśród tych, którzy przygotowują się do ślubu pytanie o doskonałe miejsce organizacji wesela pojawia się jednak bez przerwy, dlatego też podpowiadamy: jaką salę weselną wybrać i czym kierować się podczas wyboru?

Sala lub dom weselny

Wybór, który chyba jako pierwszy nasuwa się na myśl podczas przeglądania miejsc weselnych to właśnie przeznaczone do tego celu sale i domy weselne. Tu organizatorzy nastawiają się tylko i wyłącznie na organizację tego typu imprez, dzięki czemu z pewnością mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem w branży. Pomieszczenia są tu zwykle duże, przystosowane do przyjęcia większej grupy gości i przede wszystkim wyposażone w spory parkiet do tańca, choć jego wygodę warto oczywiście sprawdzić samemu.

W typowych salach i domach weselnych problemem może okazać się menu – choć to oczywiste, że na wesele potrzebujemy odpowiedniego cateringu, wiele tego typu miejsc nie prowadzi samodzielnej kuchni i tym samym proponuje wynajęcie cateringu zewnętrznego. Podobnym problemem może okazać się muzyka, choć tu akurat wiele par młodych i tak preferowałoby własny zespół, a nie dj’a dostępnego w cenie sali. Dodatkowo warto pamiętać też o wystroju– wiele tego typu miejsc urządza się w konkretnym stylu, a przy organizacji nawet kilku wesel w miesiącu trudno oczekiwać, by ich właściciele zgadzali się na zmiany dopasowane do każdej uroczystości z osobna. W rezultacie wiele sal weselnych wygląda dziś jak wnętrza pałacu, co nie koniecznie odpowiada gustom każdej pary.

Wybierając salę lub dom weselny sprawdźmy możliwość zakwaterowania gości i zapytajmy czy kuchnia będzie w stanie sprostać liczbie gości jaką planujemy zaprosić na ślub.

Wesele w restauracji

Tu największą zaletą jest oczywiście menu, które w przeciwieństwie do poprzedniej opcji może być naprawdę szerokie i ciekawe. Restauracje specjalizują się w różnych kuchniach, przez co zwykle nie sprawiają problemów z wyborem karty dań odpowiedniej dla gości. Doświadczeni pracownicy restauracji eliminują też kolejny problem wielu sal weselnych – obsługa kelnerska będzie tu na znacznie wyższym poziomie, gdyż pracujący tu ludzie nie będą prawdopodobnie pracownikami tymczasowymi.

Sala weselna Jasek

Wygląd stołu na sali weselnej na przykładzie fotografii z Hotelu Jasek Premium we Wrocławiu.

Niestety, restauracja może mieć też wiele wad, przez które zaskakująco mało osób decyduje się na organizację wesela w tego typu miejscach. Przede wszystkim, nie każda interesująca nas restauracja będzie chętna do przyjęcia gości weselnych, a nawet jeśli się zgodzi, nie koniecznie zdecyduje się na zamknięcie na ten czas dostępu dla osób z zewnątrz. Kolejnym problemem może być parkiet do tańca, który często jest tu mały bądź całkiem nieobecny. Problem może być też z muzyką, która w przypadku restauracji otwartej dla gości z zewnątrz z pewnością nie będzie dopasowana do spokojnego charakteru restauracji. Ostatecznie więc na taką opcję decydują się najczęściej ci, którzy nie chcą organizować dużego wesela i preferują zaprosić swoich gości na dobry obiad bez długiego biesiadowania.

Restauracja to coraz bardziej popularne miejsce organizacji wesel – szczególnie jeśli nie chcemy hucznego wesela a raczej elegancki obiad.

Wesele w hotelu

Zdecydowanie najkorzystniejszą w chwili obecnej opcją wydają się być hotele, które coraz częściej dołączają organizację wesel do swojej oferty i chętnie przyjmują w swoich progach gotowych do zabawy weselników. Hotel to przede wszystkim gotowy nocleg dla gości, których po weselu gdzieś trzeba zakwaterować. Nie musisz obawiać się już o dodatkowy transport do pobliskiego hotelu czy motelu, a goście będą mogli w każdej chwili wyjść do pokoju i odświeżyć się przed kolejną rundą tańców. Hotel to też zalety, które wymieniliśmy odnośnie restauracji – kucharz jest tu zawsze na miejscu, często z naprawdę dobrym i różnorodnym menu, a obsługa nie sprawia problemów organizacyjnych i zawsze służy pomocą. Dodajmy do tego parkiet do tańca, klasyczny wystrój i dobrą lokalizację – hotel to bez wątpienia hit weselny ostatnich lat i choć nie można powiedzieć, że każdy hotel będzie dobrym wyborem, te specjalizujące się w organizacji wesel są zdecydowanie warte uwagi.

Wesele w hotelu to rozwiązanie problemu nie tylko sali weselnej ale także noclegu dla gości. W Hotelu Jasek Premium odnaleźć ponadto można wyjątkową kuchnie i wysmakowane wnętrza dzięki czemu każde wesele zyskuję atrakcyjną oprawę.

Sala weselna

Sala weselna – przykład pochodzi z Hotelu Jasek Premium we Wrocławiu.