Romantyczne walentyki we Wrocławiu – 5 propozycji randek

Walentynki to taki czas w roku, który chcemy spędzić z drugą połówką jak najlepiej i zapewnić jej niecodzienne oraz niezapomniane atrakcje. Celebrując swój związek, często decydujemy się na romantyczny spacer, czy kolację, jednak o takie spotkania warto zadbać przez cały rok.

Aby więc tej jeden dzień był wyjątkowy, warto postawić na wyjazd w niesamowite miejsce. Jednym z najpiękniejszych miejsc na walentynki jest Wrocław. Z roku na rok ta stolica Dolnego Śląska oferuje coraz więcej atrakcji dla par, by spędziły one ten czas w romantycznej i uroczej atmosferze.

Propozycje randek

 1. Zabranie swojej połówki na romantyczny spacer wydaje się być dość oklepanym pomysłem. Jeśli jednak jedziemy po to specjalnie do Wrocławia, to już zmienia postać rzeczy. W tym mieście znajduje się wiele przepięknych parków i miejsc, w które warto się udać, nawet zimą. Ostrów Tumski czy Park Staromiejski po zmroku kreują niesamowicie romantyczny klimat. Ponadto w walentynki niektóre mostki czy drzewa są ozdabiane, co wprowadza spacerujące tam pary w miłosną atmosferę.
  Jeśli dodatkowo chcemy sprawić niespodziankę drugiej połówce, to warto podczas spaceru zadbać o takie elementy jak ciepła herbata w termosie czy drobne przekąski, po które będzie można sięgnąć oraz np. aparat fotograficzny, którym uwiecznimy wspólne chwile spędzone na łonie natury. 
 2. Czy romantyczna kolacja to również banał? Niekoniecznie. Choć takie randki warto organizować nie tylko w walentynki, to w święto zakochanych mają one swój urok. W Mieście Krasnali najczęściej oblegany w ten dzień jest Hotel Jasek Premium. Znajduje się tam jedna z najbardziej romantycznych restauracji we Wrocławiu, co zapewnia przede wszystkim miłosny wystrój.
  Kolacja w takim hotelu to dobry powód, by wystroić się specjalnie dla drugiej połówki, spędzić czas w bardziej eleganckim stylu niż dotychczas i poczuć się jak w romantycznej komedii.
 3. Jeśli już mowa o hotelach, to warto wspomnieć, że w wielu z nich znajdują się również SPA z ciekawymi ofertami masaży. Zwłaszcza w walentynki są one kierowane dla par. Wspólny relaks w saunie, seans w grocie solnej czy zmysłowy masaż, który można wykonywać sobie nawzajem to już bardziej zmysłowe spędzenie razem czasu.
  Podobnie rzecz się ma z zorganizowaniem wspólnej kąpieli  – zapaleniu świec, wlaniu olejków do wanny, czy wsypaniu płatków kwiatów – w czym na pewno pomoże hotelowa służba. Jest to niewątpliwie tańsza opcja, ale równie romantyczna. 
 4. Wrocław oferuje również wspólne spędzanie czasu dla bardziej aktywnych par. Wśród propozycji walentynkowych można znaleźć: romantyczne zwiedzanie Starego Miasta, warsztaty dla dwojga np. w fabrykach słodyczy, wspólną degustację win, paintball laserowy dla par czy zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o takiego typu rozrywki, to można przeglądać naprawdę wiele propozycji, których wybór zależy jedynie od indywidualnych preferencji par.
 5. Choć czasem pogoda w walentynki nie dopisuje, to w tym roku ma być ciepło i słonecznie, dlatego ostatnią propozycją randki jest romantyczny rejs po Odrze. We Wrocławiu niczym w Wenecji można zamówić gondolę czy nawet zamkniętą łódkę i przepłynąć się wzdłuż tej pięknej rzeki podziwiając przy tym panoramę miasta i korzystając z uroków zagwarantowanej bliskości na łódce.

O czym warto pamiętać?

Choć wszystkie te scenariusze prezentują się naprawdę uroczo, to wybierając się na walentynki do Wrocławia, nie można zapominać, by zarezerwować już wcześniej wszystkie planowane atrakcje. W tym czasie wiele par stawia na magię Dolnego Śląska, dlatego część atrakcji może być już zajęta, gdy przyjedziemy na miejsce. Na szczęście większość ośrodków oferuje rezerwację online, z których niewątpliwie warto skorzystać.

Ponadto warto mieć na względzie pandemiczne obostrzenia. Część z atrakcji może być niedostępna, dlatego lepiej sprawdzić wszystko dokładnie na stronie, by później uniknąć niepotrzebnego rozczarowania i w najgorszym wypadku zepsucia sobie tego dnia.

Jak można zatem zauważyć, Wrocław daje wiele możliwości na zorganizowanie romantycznej, walentynkowej randki. Spędzanie czasu we dwoje w ten wyjątkowy dzień nie musi być standardowe. Wycieczka na Dolny Śląsk i skorzystanie z uroków miasta przyniesie na pewno niezapomniane wrażenia.