Róż do policzków: jak go stosować i jak dobrać idealny odcień?

Róż do policzków jest obecnie bardzo wielofunkcyjnym kosmetykiem, dzięki któremu możesz nie tylko odtworzyć naturalny rumieniec, lecz też wyrzeźbić kości policzkowe, czy też podkreślić naturalny kolor skóry.

Jest to jeden z niewielu kosmetyków, który będzie się dobrze prezentował nawet na niepomalowanej twarzy. Dlaczego warto go używać? Jak dobrać najlepszy róż dla siebie?

Dlaczego warto stosować róż?

Róż do policzków jest jednym z tych kosmetyków, który może przyjmować różne konsystencje – sypką, kamienną lub kremową. To, którą z nich wybierzesz, zależy już od Twoich upodobań. Najważniejszym powodem dla stosowania różu jest to, że nadaje on pełen uroku, młodzieńczy wygląd.

Do tego też pozwala podkreślić zdrowy koloryt skóry. Warto jednak uważać, dlatego że róż jest kosmetykiem dosyć zdradliwym – trzeba dobrze się nim posługiwać, dlatego że w przeciwnym razie efekt może być groteskowy.

Jak prawidłowo aplikować róż?

Istnieje całkiem dużo sposobów na nakładanie różu, przy czym nie wszystkie są prawidłowe. Popularną metodą jest nałożenie różu na uniesione podczas uśmiechu policzki. Tymczasem okazuje się, że jest to metoda odradzana przez niektórych makijażystów, jako że może być skutecznym sposobem na dodanie sobie lat, dlatego że w wielu przypadkach przesadzamy z ilością nakładanego kosmetyku.

Zasady aplikacji różu do policzków

  • Używaj niewielkiej ilości produktu. W tym celu najlepiej rozprowadzać go szerokim pędzlem jako że zapewni to większą kontrolę nad aplikacją. Róże w kremie warto rozprowadzać gąbeczką
  • Róż nie powinien przebiegać od skroni do nosa. Aby zachować odpowiednią odległość, przyłóż dwa palce obok skrzydełka nosa. Miejsce, w którym ułożysz palec wskazujący, wskaże Ci punkt, od którego możesz zacząć nakładanie różu.
  • Kosmetyk nakładaj na linii kości policzkowej, wówczas uzyskasz najlepszy efekt świeżej, promiennej cery.

Jak dobrać najlepszy róż do policzków?

Sposobów jest kilka. Pierwszym z nich jest kierowanie się kolorem skóry i włosów, jednak pojawiają się w świecie mody głosy, że równie dobrą drogą jest eksperymentowanie z różnymi odcieniami i odkrywanie tą drogą, który będzie tym najlepszym.

O samej metodzie eksperymentowania trudno powiedzieć zbyt wiele, jako że każda z nas ma nieco inne upodobania i potrzeby, jednak da się już sprecyzować pewne zalecenia, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego różu pod kątem dopasowania do karnacji i koloru włosów.

Róż do policzków a kolor włosów 

Róż dla rudowłosych

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być odcień koralowy, jednak raczej w matowej tonacji. Sprawdzą się również odcienie brzoskwiniowe, warto pamiętać jednak o tym, by tonacja nie była zbyt pomarańczowa.

Róż dla ciemnowłosych

W tym przypadku możemy mieć do czynienia zarówno z jasną, jak i ciemną karnacją, dlatego też różnić się będą zalecane odcienie. W przypadku jasnej cery sprawdzą się delikatne róże, podobnie jak u blondynek, przy czym w tym jednak przypadku mogą one już lekko wpadać w czerwień. Panie o śniadej cerze mogą z kolei eksperymentować z odcieniami brzoskwini.

Róż dla blondynek

Dobrym rozwiązaniem będą odcienie pastelowe lub delikatne korale. Tutaj już w większości przypadków zbyt mocne odcienie nie będą wyglądały dobrze, jako że jasne włosy idą na ogół w parze z jasną skórą.

kosmetyki

Róż do policzków – metody doboru

Była już mowa o karnacji i kolorze włosów, jeśli jednak nadal masz problem, możesz wypróbować poniższe sposoby:

  • Dobierz kosmetyk zbliżony do barwy ust lub opuszków palców
  • Wybierz kolor identyczny z kolorem występującym na wewnętrznej stronie warg.
  • Sprawdź, jakiego koloru nabierają Twoje policzki po lekkim wysiłku fizycznym lub kilka razy uszczypnij skórę.

Róż do policzków to wspaniały kosmetyk, dlatego też nie musisz go unikać w obawie przed niewłaściwym użyciem. Przyjrzyj się swojej cerze, wybieraj, eksperymentuj i sprawdzaj, w jakim odcieniu czujesz się najlepiej. A gdy już będziesz szukać najlepszego różu dla siebie, zajrzyj do Glowstore.