Wesele w stylu folk

W ostatnim czasie, wesela tematyczne w Polsce zyskują na coraz to większej popularności. Są one oryginalne, ciekawe i na długi czas zapadają w pamięci zarówno pary młodej jak ich gości weselnych. Wszystko jest opiera się na odpowiedniej dekoracji, strojach dodatkach i wszelkich detalach, które mają za zadanie tworzyć spójną całość w określonym stylu. Dziś podpowiemy wam, jak zaplanować wesele w stylu folk.

Nie tylko dla górali

Tego typu przyjęcia nie są wcale zarezerwowane jedynie dla Górali i osób pochodzących z tradycyjnych wsi, za pomocą odpowiednich narzędzi i ty możesz skomponować swoje wesele właśnie w takim stylu. Folkowe przyjęcie jest wypełnione kwiatami, kłosami, kolorami i przeróżnymi wzorami. Idealnym miejscem na jego organizacje będzie drewniana chata lub stodoła, ozdobiona tego typu dodatkami. Styl folk można również śmiało połączyć z nowoczesnością i może być on jedynie dodatkiem do tradycyjnej sali weselnej.polskie-wesela.pl

Najbardziej przydatna okaże się być tutaj kolorowa chusta, która jest prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym elementem ludowej garderoby. Panna Młoda może odpowiednio wkomponować ją w swoją suknię, a nawet wyposażyć w takie chusty swoje druhny. Kolorowe chusty są niesamowicie efektowne i przy tym bardzo ładne.

Korale, kwiaty i piękne ozdoby

Drugie hierarchii folkowego stylu znajdują się tradycyjne korale. Mogą być one czerwone, kolorowe lub zdobione wzorami. Sprawdzą się świetnie nie tylko jako biżuteria, ale również jako element dekoracji sali weselnej. Nie zapominajmy również o zbożach, słomie i kwiatach, które są bardzo tanim i jednocześnie efektownym dodatkiem. Mogą one wypełniać wazony, zdobić ściany i być wkomponowane w wianki.polskie-wesela.pl

W kwestii strojów pary młodej, istnieje tutaj bardzo szerokie pole popisu. Obecnie istnieje tak wiele przepięknych projektów, należy jedynie znaleźć odpowiedni salon i dobrać kreacje pod swoje gusta. Można jak najbardziej zainspirować się swoimi regionalnymi klimatami, prawdopodobnie Górale, Kaszubi, Ślązacy i Krakusi mają już w głowie jasna wizję swojego stroju, pozostali mogą postawić jedynie na ozdobne dodatki  postaci naszyć lub kolorowych gorsetów, ale również pójść na całość i zainwestować w strój z prawdziwego zdarzenia. Nie zapominajmy o odpowiednim uczesaniu, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się długi warkocz, lub rozpuszczone włosy, koniecznie ozdobione kwiatami.