Jakie wino wręczyć Młodej Parze?

Udział w weselu idzie w parze z zakupem prezentu ślubnego dla Pary Młodej. W Polsce coraz częściej Młodzi proszą, aby zamiast kwiatów kupić im książkę lub właśnie wino. Jednak wiele osób ma sporą zagwozdkę z tym, jak wybrać i zapakować wino dla Młodej Pary.

Jedna butelka czy kilka?

Ideą każdego prezentu ślubnego jest to, że ma on być pomocny na nowej drodze życia. Wiele osób daje więc prezenty, które przydają się w domu – jak blender czy zastawa stołowa. Do takich klasycznych prezentów butelka wina pasuje idealnie.

Większość osób decyduje się jednak, aby w ramach prezentów dać pieniądze, które pomogą zrealizować najbliższe cele nowożeńców. Tym samym, chcą dołączyć coś spersonalizowanego do siebie. Wino to idealny prezent jako zaczątek własnej kolekcji, lub po prostu dodatek do domowych randek. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na zakup kilku butelek z różnych regionów.

Ile wydać na wino?

Wina dostępne są w szerokim zakresie cen, więc wybór kilku, na które nas stać, jest możliwy dla każdego. Dobrym sposobem na decyzję, ile pieniędzy wydać, jest przemyślenie, jakie jest podejście Młodej Pary. Czy są wielkimi koneserami wina, czy po prostu czasem wypiją kieliszek? Jeśli nie mają zbyt dużej wiedzy, nie wydawajmy wygórowanych kwot na wino, które polubią tak samo, jak tańsze. Pamiętajmy jednak, że jest to prezent ślubny. Nie okazujmy więc tutaj skąpstwa. Jeżeli znamy jakieś smaczne i tanie wina, to zdecydujmy się na zakup dwóch lub trzech butelek.wino na wesele

Gdzie kupić wino?

Jeżeli wiemy, że przed nami wesele i wyjeżdżamy na wakacje do Włoch, Francji, Hiszpanii, a nawet Niemiec, możemy zakupić wino z lokalnej winnicy. Zazwyczaj takie wina są pyszne, nie zrujnują naszego budżetu i stanowią naprawdę piękny gest. Pokazują, że myśleliśmy o Parze Młodej od dawna, a nasz prezent jest wynikiem analizy, a nie zakupu pierwszej lepszej butelki w supermarkecie. Możemy też poszukać lokalnych winnic w Polsce – tutaj też się zdarzają. Takie prezenty naprawdę robią wrażenie. Istnieje również grupa osób, które same potrafią zrobić wino – to też świetne rozwiązanie.

Jeżeli nie mamy takich możliwości, warto zastanowić się nad zakupem wina przez Internet, gdzie są one doskonale opisane i posortowane zgodnie z różnymi kategoriami. Szukajmy win pochodzących z krajów o dobrej reputacji w produkcji win, takich jak Francja, Niemcy czy Włochy.

Wino białe czy czerwone?

Wybór między czerwonym a białym winem naprawdę zależy od Pary Młodej. Najlepszy wybór jest oczywiście ich ulubionym. Jeśli jednak go nie mają, warto postawić na różnorodność. W ten sposób będą mieli połączenie wina do każdego posiłku, który przygotują w nowym domu. Chardonnay i Pinot Grigio są białymi winami, które pasują do wielu różnych potraw. Jeśli chodzi o wina czerwone, to warto postawić na Sziraz lub Merlot.

Jak zapakować wino?

Zapakowana butelka wina zawsze wygląda lepiej. Zakupmy więc papierową torebkę na wino lub kartonowe opakowanie. Jeżeli kupujemy więcej niż jedną butelkę, zakup opakowania na wino jest już niezbędny. Możemy zdecydować się na torebki prezentowe, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. W Internecie z łatwością kupimy kartonowe opakowania na kilka butelek z okienkiem, w którym będzie widać etykietę. To idealne rozwiązanie.